نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس صحن-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار تبدیل شهرستان خوی به منطقه آزاد تجاری شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، موید حسینی صدر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 23 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت:‌ در حال حاضر برخی مناطق در کشور به مناطق آزاد تبدیل شده است اگر مناطق آزاد پرامتیاز و موجب سرمایه گذاری می شود چرا سایر شهرها مانند خوی نباید جزو‌ مناطق آزاد باشد؟ متأسفانه در منطقه خوی دیگر هیچ سرمایه گذاری صورت نمی گیرد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهر مرزی خوی با 300 هزار جمعیت تا چندی دیگر خالی از سکنه خواهد شد لذا دولت باید توجه کند چرا که مناطق آزاد تنها به مناطق واردات به ویژه واردات خودرو تبدیل شده است به گونه ای که سرمایه گذاری در این مناطق صورت نمی گیرد و این موضوع خلاف اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اگر منطقه خوی به منطقه آزاد تبدیل نشود این شهر فرهنگی و تاریخی خالی از سکنه می شود لذا از رئیس جمهور تقاضا دارم پیش از سفر به آذربایجان غربی این مسئله را حل کند.

حسینی صدر یادآور شد: مردم خوی آتش زیر خاکستر هستند که به هیچ عنوان نخواهند پذیرفت خوی منطقه آزاد نباشد در غیر این صورت باید پرونده مناطق آزاد در کشور بسته شود.

وی خطاب به استاندار آذربایجان غربی گفت: باید برای رئیس جمهور، آقای ترکان، نهاوندیان و جهانگیری شفاف سازی کند که درخواست مردم خوی حق آنها است.

حسینی صدر در تذکر به وزیر راه و شهرسازی گفت: در جاده خوی در 24 کیلومتر راه در یک سال گذشته 42 نفر کشته شدند لذا وزیر محترم باید اقدامات لازم را انجام و به سوالات مکرر ما پاسخ دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: 41 مدرسه شهرستان خوی و چایپاره بالای 50 سال عمر دارند لذا اقدامات لازم جهت نوسازی مدارس باید انجام گیرد./

پایان پیام         

 

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top