نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 42440
پوند انگلیس 56322
درهم امارات متحده عربی 11557
ين ژاپن 38637
یورو 49408

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۳۹۱,۰۰۰ ۲,۳۹۶,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۵۲۶,۰۰۰ ۲,۵۱۱,۰۰۰
نیم سکه
۱,۲۲۶,۰۰۰ ۱,۲۳۶,۰۰۰
ربع سکه
۶۸۶,۰۰۰ ۶۹۶,۰۰۰
سکه گرمی
۳۹۶,۰۰۰ ۳۹۶,۰۰۰

 پول انتخابات را از کجا آورده‌ای؟

🔹گزارش شرق از نتیجه لايحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزينه‌های انتخاباتی:

🔻در نبود قانونی برای نظارت بر هزينه‌های انتخابات، نماينده‌شدن کار ارزانی نيست. برآوردهای شرق  نشان از آن دارد که برخی تا يک‌ميليارد تومان و برخی ديگر ٤٠٠ تا ٥٠٠ ميليون تومان هزينه می‏‌کنند تا بالاخره راهشان به بهارستان و صندلی‌های سبز چرمی‌اش برسد.🔻اين در حالی است که حقوق ماهانه نمايندگان، رقمي حدود پنج ميليون تومان است. سرجمع درآمدهای چهار سال نمايندگان نيز ٢٤٠ ميليون تومان خواهد بود. سؤال اينکه نمايندگان بناست به چه درآمدها و سودی در اين چهار سال دست پيدا کنند که هر کدام حاضرند تا اين مبالغ برای نماينده‌شدن هزينه کنند.

🔻 از اينها گذشته برخی با هزينه‌های چندصد ميليونی و گاهی هم يک‌ميلياردی راه به بهارستان نمی‌يابند و معلوم نيست با چه حساب‌وکتابی تا اين اندازه هزينه کرده‌‌اند و چه افراد، سازمان‌ها و نهادهايی پشت اين هزينه‌های بی‌حساب‌وکتاب است.

🔻خادمی به‌عنوان منتخب مردم ايذه و باغملک به شرق می گوید:٤٠٠ ميليون تومان هزينه کرده است و وقتی انتخابات به دور دوم رسيده، املاک پدری را فروخته و آن را هزينه کرده است باقی رقم پرداختی را نيز از محل پس‌انداز ٣٠ سال فعاليت در حوزه صنعت نفت پرداخته. او به شرق می‌گويد که می‌تواند جزئيات هزينه‌کرد مالی‌اش را به نهادهای مسئول ارائه دهد.

🔻محمد حسينی، نماينده تفرش، نيز برای نماينده‌شدن ٣٠٠ ميليون تومان هزينه کرده و می‌گويد: «هزينه‌های انتخابای در ايران زياد است، دليلش هم ساده است.

🔻 ما حزب نداريم و نامزدها بايد به شهرستان‌ها و روستاهای زيادی سفر کنند و صرفا هزينه چاپ به روايت حسينی، نماينده تفرش، آنها که در دور دوم به مجلس راه می‌يابند تا ٥٠٠ ميليون تومان هزينه می‌کنند.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top