نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

 سرویس اقتصادی  - عضو هیئت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است که عدم سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز باعث از بین رفتن منابع مشترک شده است.

سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۲۰
 موید حسینی صدر عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه کشورهای همسایه با برداشت از منابع نفتی و گازی از این منابع حداکثر استفاده را می برند اظهار داشت: شیب برخی میدان های گازی و نفتی به سمت این کشورها است و نمی توان از نظر حقوقی پیگیر این مساله باشیم چرا که هر کشوری که تکنولوژی بیشتری داشته باشد می تواند از این منابع بهره مندی بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه کشورهایی که منابع نفتی و گازی مشترک دارند تنها با گفتگوهای دیپلماتیک می توانند به نتیجه برسند، اظهار داشت: ما نیز باید سرعت لازم را در زمینه بهره برداری از این منابع داشته باشیم.
حسینی صدر در ادامه با اشاره به برنامه های کلی نظام و برنامه چهارم گفت: در این سیاست ها نیز تاکید شده است که میادین مشترک گازی و نفتی را در اولویت کاری قرار دهیم؛ بنابراین مجلس می تواند نظارت خود را در این زمینه (بهره برداری از منابع مشترک) افزایش دهد که برداشت ما از این منابع به چه نحوی است و آیا بهره برداری طبق برنامه چهارم و سند چشم انداز صورت گرفته است یا خیر؟
حسینی صدر خاطرنشان کرد: طبق کارشناسی های صورت گرفته در حدود 20 میلیارد دلار سرمایه سرگردان در جامعه وجود دارد و با جمع آوری این سرمایه ها می توانیم این منابع را در جهت سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز هدایت نماییم.
وی اظهار داشت: در صورتی که سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز صورت می گیرد و از منابع مشترک موجود بهره برداری نکنیم، کشورهای همسایه منابع ما را غارت خواهند کرد و این در حالی است که با سرمایه گذاری مناسب و بهره مندی از تکنولوژی پیشرفته می توانیم از این امر جلوگیری نماییم.
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در ادامه افزود: با اجرای قانون اصل 44، برنامه چهارم و سند چشم انداز حمایت های تشویقی سرمایه های سرگردان و رفع موانع سرمایه گذاری خارجی می توانیم از منابع مشترک بهره مند شویم.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top