نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس سیاسی - **نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را خلاف قانون اساسی عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح به ضرر مناطق محروم تمام خواهد شد.


پنج‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۱
موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به طرح در دست بررسی استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون مشترک، خاطرنشان کرد: به نظر می آید، طرح مذکور توان حل مشکلات فعلی نمایندگان و قوه مقننه را ندارد.
این نماینده مجلس با اظهاراینکه ایرادات اساسی به طرح استانی شدن انتخابات وارد است به استدلال طراحان این طرح اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات فعلی این است که گفته می شود نمایندگان به دلیل پرداختن به امورصنفی جزئی و مراجعات مکرر مردمی از وظیفه اصلی خود که همانا قانون گذاری و نظارت است، غافل می شوند و بنابراین با استانی کردن انتخابات می خواهند توجه نمایندگان را از امور جزئی به کلی عوض نمایند.
حسینی صدر با اعلام اینکه در عمل این خواسته طراحان طرح امکان پذیر نیست، افزود: چرا که در صورت استانی شدن انتخابات یک نماینده اولا مجبور خواهد شد که به کل استان سرکشی نماید و ثانیا احتمال این وجود دارد برای یک شهرستان خاص فردی به عنوان نماینده انتخاب شود که اشرافیت کمتر و ارتباط ضعیفی با مردم آن شهرستان داشته، ولی به واسطه معروفیت شغلی و یا شرایط خاصی رای بالایی دراستان کسب کرده باشد.
وی در ادامه با اظهار اینکه چنین شرایطی منجر به این خواهد شد که آن شهر یا حوزه انتخابیه از خدمات مستقیم نماینده محروم شود، خاطرنشان کرد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس هیچ امتیاز ویژه ای ندارد و  طبیعتا با اجرای این طرح، شهرهای کوچک و مناطق محروم آسیب بیشتری خواهند دید.
نماینده خوی در خانه ملت مغایرت طرح مذکور با قانون اساسی را از معایب دیگر طرح استانی شدن  انتخابات عنوان کرد و افزود: براساس قانون اساسی نماینده هر شهر و حوزه انتخابیه مشخص است و همچنین بر طبق این قانون وظایف نمایندگان به طور روشن بیان شده است.
وی با اعلام اینکه طبق قانون اساسی تعداد نمایندگان به تعداد جمعیت ارتباط داده شده، تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی نمایندگان نظارت برحسن اجرای قانون و اجرای عادلانه پروژه های  عمرانی در حوزه های انتخابیه است که با گسترده شدن حوزه ها، این کار عملا با مشکل مواجه خواهد شد.
حسینی صدر با اشاره به شرایط فعلی نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود، خاطرنشان کرد: نمایندگان در وضعیت کنونی به دلیل اشرافیت بیشتری که بر مسائل حوزه های انتخابیه خود دارند می توانند پیشنهادات معقول، منصفانه و راهکارهای عملی در جهت حل مشکلات مردم بدهند.
وی افزود: اما با وسعت دادن حوزه های انتخابیه، شناخت نمایندگان محدودتر شده و ارتباط نزدیک آنها با مشکلات مردم و مسایل منطقه قطع خواهد شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس براین اساس درپایان دریک جمع بندی از سخنانش، تاکید کرد: استانی شدن انتخابات مجلس ضمن مغایرت با قانون اساسی به ضرر مردم مناطق محروم تمام  خواهد شد و دسترسی مردم به نمایندگان را نیز به شدت کاهش خواهد داد.

 

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top