نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس اقتصادی - نماینده مردم خوی با اشاره به مدت زمان زیاد انتظار کامیون‌ها برای عبور از مرزهای ایران و ترکیه خواستار گشایش مرز رازی خوی برای بالا بردن ظرفیت مبادلاتی میان ایران و ترکیه شد.


جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۴۳
"موید حسینی صدر" نماینده مردم خوی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در حال حاضر کامیون‌داران برای عبور از مرز ایران به سمت ترکیه حداقل دو روز باید در صف باشند، گفت: مرزهای بازرگان و سِرو ظرفیت پاسخگویی به مبادلات روز افزون میان ایران و ترکیه را ندارند و از همین جهت کامیون‌دارانی که قصد ترانزیت کالا به خارج از کشور را دارند مجبورند چندین روز در این مرزها منتظر بمانند که این موضوع موجب بروز مشکلات عدیده‌ای بخصوص در فصل سرما می‌شود.
نماینده مردم خوی با بیان این مطلب که مرز رازی در خوی از سوی دولت ترکیه به عنوان مرز رسمی معرفی شده است، افزود: در حال حاضر تنها مسیری که موجب بالا رفتن ظرفیت مبادلاتی میان ایران و ترکیه می‌شود و منافع ملی ما را هم تامین می‌کند، افتتاح مرز رازی است؛ چراکه این مرز در هیئت دولت ترکیه رسمی شده است و کشور ما هم باید هرچه سریعتر این مرز را بعنوان مرز رسمی اعلام کند تا تریلرها و کامیون‌های حامل بار بتوانند از آن تردد کنند.
حسینی صدر با بیان این مطلب که ما خواستار گشایش مرز رازی هستیم و آن را حق مردم خوی می‌دانیم، به انتقاد از کسانی که مانع گشایش این مرز می شوند پرداخت و گفت: این حق ملت ایران و مردم خوی است که این مرز گشوده شود و موجب رونق اقتصادی کشور و شهر خوی گردد، اما یک عده چون فکر می‌کنند منافعشان از گشایش این مرز آسیب می‌بیند جلوی گشوده شدن این مرز را می‌گیرند و با این کار به مردم کشور، کامیونداران، شرکت های حمل و نقل و تجار آسیب می‌زنند.
وی با اشاره به دیدارهای مختلف خود با مسئولان اجرایی و با بیان اینکه شخص رئیس جمهور نیز در جریان این درخواست مردم خوی و ضرورت افتتاح این مرز قرار دارد، گفت: من از مسئولان اجرایی انتظار دارم که این تقاضای به حق مردم خوی را بشنوند، ولی باوجود پیگیری‌های مستمر من و وعده‌های پی‌درپی مسئولان اجرایی کشور مبنی بر گشایش این مرز، تاکنون خبری از افتتاح این مرز نشده است.
وی همچنین خواستار اعزام بازرس ویژه از سوی رئیس جمهور به منطقه برای بررسی وضعیت مرزهای بازرگان و سِرو شد تا میزان نیاز به گشایش یک مرز جدید برای آنها نیز مشخص گردد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه طبق سیاست های دولت حجم مبادلات باید به 30میلیارد دلار برسد، گفت: اگر سیاست‌های دولت برای افزایش مبادلات تا مرز 30 میلیارد دلار برنامه‌ریزی شده است، باید این مرز افتتاح شود وگرنه سایر مرزهای این منطقه به تنهایی قادر به این افزایش حجم مبادلات نخواهند بود.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top