نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس اقتصادی - عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تراز گاز کشور منفی است، تاکید کرد: برای آنکه در زمستان به مشکل تامین گاز مواجه نشویم لازم است مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۸
"موید حسینی صدر" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزیر نفت از تراز منفی گاز خبر داده است، تصریح کرد: در حال حاضر ایران ظرفیت تولید 500 میلیون متر مکعب را دارد اما مصرف کشور بیش از این مقدار است.
وی ادامه داد: اگر مردم به همین شکل به مصرف گاز ادامه دهند علاوه بر کمبود گاز در زمستان با سه مشکل روبه رو خواهیم بود.
نماینده مردم خوی در مجلس افزود: وقتی با کمبود گاز روبه رو شویم، نیروگاه‌های برای تولید باید از سوخت گازوئیل استفاده کنند و این امر باعث افزایش قیمت در تولید برق خواهد همچنین بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای تولید صنایع کشور برای جبران سوخت، به سوخت مایع روی خواهند آورد که باعث ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد.
عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: برای اینکه با این مشکلات روبه رو نشویم لازم است مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا در فصل زمستان و روزهای سرد سال با کمبود گاز مواجه نشویم.
حسینی صدر با بیان اینکه کشورمان دومین منابع گاز در جهان را دارد، تصریح کرد: ایران ظرفیت تولید یک میلیارد مترمکعب گاز را دارد اما تا کنون به این ظرفیت دست پیدا نکرده‌ایم.
وی افزود: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته تا چند سال آینده کشور در زمینه تولید گاز به ظرفیت خود دست خواهد یافت تا آن زمان مردم باید با صرفه جویی و درست مصرف کردن به صنعت کشور کمک کنند.  

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top