نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 42000
پوند انگلیس 58812
درهم امارات متحده عربی 11437
ين ژاپن 39013
یورو 51610

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۷۵۶,۰۰۰ ۱,۷۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۸۲۱,۰۰۰ ۱,۸۳۵,۰۰۰
نیم سکه
۸۸۵,۰۰۰ ۸۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۵۴۹,۰۰۰ ۵۵۵,۰۰۰
سکه گرمی
۳۵۶,۰۰۰ ۳۵۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی -**عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت سوخت مصرفی کارخانجات موجب ایجاد برخی مشکلات در صنعت خواهد شد، تاکید کرد:گازرسانی به واحدهای صنعتی هرچه سریعتر باید آغاز شود و سیستم مصرف انرژی در صنایع نیز باید اصلاح شود.

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۹
"موید حسینی صدر" عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کشور، اجرای این قانون را گامی موثر در جهت کاهش مصرف بیهوده انرژی در کشور عنوان کرد و گفت: پیش بینی ما این است که اجرای این قانون مصرف گاز خانگی را تا حدود 30 درصد و مصرف گاز بخش صنعتی را با اصلاحاتی که در این صنایع انجام می گیرد تا حدود 50 درصد کاهش دهد.
نماینده مردم خوی و چایپاره با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی شدت مصرف انرژی در صنایع ما ده برابر کشور ژاپن است،تصریح کرد: میزان انرژی که در کشور ما به ازای هر واحد کالای تولیدی مصرف می شود حدود ده برابر کشور ژاپن است که باید با اصلاح سیستم های مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف سوخت این مقدار را تا 50 درصد کاهش دهیم.
حسینی صدر همچنین افزود:افزایش قیمت سوخت مصرفی صنایع هرچند صنایع را با مشکل مواجه خواهد کرد و ممکن است موجب کاهش تولید مقطعی در کشور نیز بشود، اما درصورت برقراری ارتباط پویا و زنده میان وزارت صنایع و واحدهای تولیدی می توان این مشکل را حل کرد.
وی با بیان اینکه در تمام کشورهای صنعتی نیز از صنایع تولیدی حمایت می‌شود تصریح کرد: نباید حمایت از واحدهای تولیدی را متوقف کنیم و خیال کنیم که با هدفمندی یارانه ها باید یارانه صنایع نیز قطع شود چراکه در دنیای کنونی حتی کشورهای صنعتی و قدرتمند نیز برای صنایع خود یارانه هایی را در نظر می گیرند تا اشتغال و تولید ناخالص داخلی شان را تقویت کنند.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top