نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس اقتصادی -**عضو کمیسیون انرژی با انتقاد از پیش بینی ۱۰۵۰ دلاری نرخ ارز در برنامه بودجه سال ۹۰، گفت: پایین بودن نرخ پیش‌بینی شده در لایحه بودجه به صادرات کشور آسیب می‌زند و بیشتر با سیاست حمایت از واردات هم‌خوانی دارد.


دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۸
"مؤید حسینی صدر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، نرخ 1050 دلاری پیش بینی شده برای ارز در سال آینده را ناموجه توصیف و تأکید کرد: دولت باید برای حمایت از صادرات، نرخ ارز سال 90 را با قیمت 1200 تومان پیش بینی می کرد.
نماینده مردم خوی، بهای 80 دلار پیش بینی شده برای هر بشکه نفت خام را در بودجه سال آینده منطقی خواند و افزود: با توجه به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه، پیش بینی دقیق میزان نوسان قیمت نفت امکان پذیر نیست، از این رو باید در پیش بینی و تعیین این قیمت، احتیاط کرد، به طوری که کاهش قیمت نفت، بر بودجه کشور تأثیر منفی نگذارد.
وی با بیان این که در بودجه امسال، ردیف بودجه مشخصی برای واردات بنزین در نظر گرفته نشده بود، اظهار داشت: هدف دولت آن بود که با تأمین بنزین مصرفی کشور در پالایشگاه های داخلی، بنزین مازاد بر مصرف وارداتی را با قیمت آزاد (قیمت خریداری شده) به فروش برساند، از این روردیف بودجه مشخصی در سال 89 برای واردات بنزین در نظر گرفته نشد.
صادرات بنزین در شرایط کنونی به صرفه نیست
حسینی صدر با بیان این که کیفیت و قیمت تمام شده بنزین تولید پالایشگاه های داخل مطلوب نیست، افزود: توان کنونی کشور تنها در حد تولید بنزین مصرفی است و صادرات این محصول با توجه به کیفیت و هزینه تمام شده تولید آن، برای کشور به صرفه نیست.
به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس، با گشایش پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بهره برداری از آن در سال 91، ایران توانایی تولید روزانه 33 میلیون لیتر بنزین با کیفیت بالا را خواهد داشت که در این صورت میزان تولید بنزین در داخل تا دو سال آینده به رقمی افزون بر 780 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در باره منابع مصرفی حاصل از صادرات بنزین گفت: صادرات بنزین زیر مجموعه صادرات مشتقات نفتی است و طبق قانون 20 درصد از درآمدهای حاصل از آن باید به صندوق توسعه ملی اختصاص یابد و باقی آن به خزانه کشور واریز شود.
سخنگوی اقتصادی دولت، پس از گذشت بیش از دو ماه از آخرین مهلت دولت برای ارائه برنامه بودجه به مجلس، از پیش بینی نرخ 1050 دلاری ارز و 80 دلاری نفت در بودجه سال 90، خبر داده است.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top