نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس بین الملل- عضو هیات رئیسه گروه دوستی پارلمانی ایران-ترکیه با اشاره به لزوم لغو روادید میان ایران، ترکیه، عراق و سوریه، اظهار کرد: این اقدام نرخ رفت و آمد توریسم بین این چهار کشور را افزایش خواهد داد.


شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۳۳
 
"موید حسینی صدر" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، راجع به حسن شکل گیری ویزای شامگن میان سوریه، ترکیه، ایران و عراق، گفت: هر سال تقریباً ۵/۱ میلیون نفر از ایرانیان به ترکیه سفر می‌کنند و درصد قابل توجهی از‌‌ همان افراد به عراق و سوریه نیز می‌روند.
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر لزوم صدور روادید میان ایران، ترکیه، عراق و سوریه لغو شود، قطعا نرخ رفت و آمد توریسم بین این چهار کشور افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه تحقق ویزای شامگن رونق بخش صنعت ترویسم منطقه است، افزود: البته در کنار این اقدام باید معاهدات دیگری در راستای ارائه خدمات بانکی و بیمه‌ای مشترک به امضا رسد. ضمن اینکه مرز نشینان با عوارض خروج کمتری بتوانند بین کشور‌ها تردد کنند.
این نماینده مجلس هشتم با اشاره به مشترکات فرهنگی و دینی ایران، ترکیه، سوریه و عراق، یادآور شد: تقویت مشترکات و زمینه چنینی برای سرمایه گذاری‌های مکمل، بی‌شک این کشور‌ها را به قدرت اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار در منطقه خاورمیانه تبدیل می‌کند.
وی ادامه داد: وقتی کشور‌های مسلمان می‌توانند با برقراری تعامل و همکاری‌های نزدیک منطقه‌ای، نیازهای خود و سایرین را برطرف سازند دیگر حاضر نخواهند شد که از موضع ضعف به سوی قدرت‌های غربی دست دوستی دراز کنند.
"علی آقامحمدی" قائم مقام معاون اول رییس‌جمهور در امور اقتصادی، در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت فنی و ساختمانی تهران جنوب از طراحی ویزای شامگن جهت تردد اتباع ایران، ترکیه، عراق و بغداد بدون نیاز به صدور ویزا میان این کشور‌ها خبرداده بود.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top