نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 42000
پوند انگلیس 58812
درهم امارات متحده عربی 11437
ين ژاپن 39013
یورو 51610

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۷۵۶,۰۰۰ ۱,۷۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۸۲۱,۰۰۰ ۱,۸۳۵,۰۰۰
نیم سکه
۸۸۵,۰۰۰ ۸۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۵۴۹,۰۰۰ ۵۵۵,۰۰۰
سکه گرمی
۳۵۶,۰۰۰ ۳۵۸,۰۰۰

سرویس اقتصادی- عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران هم از محل افزایش بودجه آن در سال ۹۰ و هم از طریق فروش نیروگاه‌ها قابل پرداخت است، گفت: عدم تخصیص صحیح اعتبارات مصوب به این وزارتخانه به علت ضعف جدی برنامه‌ریزی در معاونت راهبردی ریاست جمهوری است.


پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۱۱
 
"سیدمؤید حسینی صدر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در باره تأمین بدهی‌های وزارت نیرو از محل فروش و یا واگذاری نیروگاه‌ها گفت: وزارت نیرو حدود پنج‌هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است که ابتدا وجه آن طبق قانون اساسی باید به خزانه وارد و سپس از آنجا هزینه شود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در باره راهکار فروش نیروگاه‌ها برای پرداخت دیون و بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران گفت: برای پرداخت بدهی‌ها، منابع و محل‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها فروش نیروگاه ها است؛ البته دولت تا حدی می‌تواند از طریق بودجه در حوزه پرداخت بدهی‌ها، اقدام‌هایی را صورت دهد و امسال نیز در بودجه 90 ، وزارت نیرو افزایش بودجه خوبی داشته است.
عدم تطابق اعتبارات تصویبی و تخصیصی نتیجه ضعف عملکرد معاونت راهبردی ریاست جمهوری
حسینی‌صدر، در باره کندی تخصیص اعتبار به وزارت نیرو توضیح داد: متأسفانه تخصیص‌ها دیر صورت می گیرد که این یک ضعف است؛ نوع تخصیص معاونت راهبردی به این شکل است که گویی به یک نفر یکصدهزار تومان چک می دهد و سپس 70 هزار تومان وام دریافت می کند و دوباره چک را پس می گیرد که این اصولا درست نیست.
وی ادامه داد: باید از همان اول هر رقمی که تصویب می شود، تخصیص پیدا کند. وقتی تخصیص کمتراز رقم تصویبی است یا نشانه ضعف معاونت راهبردی ریاست جمهوری و یا ضعف نهادی است که باید آن را جذب کند و یا سرانجام نشانگر ضعف اجرای آن است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از آشکارترین ضعف های مدیریت برنامه ریزی هر کشوری این است  که تخصیص اعتبارات با تصویب تفاوت چشمگیری  داشته باشد.

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top