نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس اجتماعی-عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس با انتقاد از وجود سودجویی‌های پنهان در شرکت دخانیات، گفت: هم‌اکنون شرکت دخانیات به بدترین وضع مدیریت می‌شود به طوریکه تقریبا ۷۰ درصد فعالیت تولیدی این شرکت متوقف شده و از سوی دیگر واردات دخانیات سه برابر شده است.

شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۳

 

موید حسینی صدر در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریع عملکرد شرکت دخانیات ایران، گفت: شرکت دخانیات در حال حاضر به بدترین وضع مدیریت می‌شود، تقریبا 70 درصد فعالیت تولیدی این شرکت متوقف شده و از سوی دیگر واردات دخانیات سه برابر شده است، گویا مسئولیتی در برابر شرکت دخانیات وجود ندارد.

 

نماینده مرم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت دخانیات به طور کامل باید تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد، گفت: اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی شرکت دخانیات باشد وضعیت حسابرسی این سازمان شفاف می‌شود.

 

وی یادآور شد: دخانیات در تمام دنیا پرسودترین محصول است، لذا بهتر است دولت و البته معاون اول رئیس جمهور با ورود مستقیم از سودجویی‌های پنهان در شرکت دخانیات که به دنبال ضعف مدیریت بروز پیدا کرده، جلوگیری کند.

 

حسینی‌صدر با یادآوری اینکه دخانیات در تمام دنیا مافیایی است و بازگشت سرمایه آن کمتر از دو سال است، گفت: هزینه تولید هر پاکت سیگار با بهترین کیفیت 500 تا هزار تومان است اما چندبرابر به فروش می‌رسد، این نشان از سود و اشتغالزایی بالای این صنف دارد که متاسفانه نادیده گرفته شده است.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: در کنار فرهنگ‌سازی برای کاهش مصرف سیگار در کشور، نباید بازار دخانیات را رها کرد تا سودجویان اسرائیلی و آمریکایی یا سایر کشورها بازار دخانیات ایران را در دست گیرند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرکت دخانیات ایران به صورت تعمدی در حال نابودی است لذا واگذاری به بخش خصوصی اشتباه بوده بنابراین باید وضعیت این شرکت را ساماندهی کرد./

 

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top