نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 43580
پوند انگلیس 57003
درهم امارات متحده عربی 11867
ين ژاپن 38666
یورو 50790

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۲,۷۳۱,۰۰۰ ۲,۷۳۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۲,۹۷۶,۰۰۰ ۲,۹۷۶,۰۰۰
نیم سکه
۱,۴۰۱,۰۰۰ ۱,۴۰۱,۰۰۰
ربع سکه
۷۲۶,۰۰۰ ۷۲۶,۰۰۰
سکه گرمی
۴۱۶,۰۰۰ ۴۱۶,۰۰۰

سرویس دیگر رسانه‌ها-دبیرکل گروه بین‌المجالس ایرانی فضای بین‌المللی در اجلاس روسای مجالس دنیا نسبت به ایران را مثبت ارزیابی کرد.

شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۲

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: موید حسینی صدر گفت که دراین اجلاس و دیدارهای حاشیه‌ی آن، کشورها ضمن استقبال و حمایت از توافق هسته‌ای، نسبت به افزایش سطح همکاری با جمهوری اسلامی ابراز تمایل کردند.

وی در تشریح دستاوردهای سفر هیات پارلمانی به اجلاس جهانی روسای مجالس دنیا گفت: این اجلاس توسط IPU و بین‌المجالس در شهر نیویورک با حضور 160 کشور برگزار شد که هیات ایرانی نیز به ریاست رییس مجلس و 5 نماینده شامل کاظم جلالی، احمدرضا دستغیب، جواد جهانگیرزاده، علیرضا مرندی و بنده در این اجلاس حضور پیدا کرد.

وی با بیان اینکه هیات پارلمانی در این سفر 6 روزه در مجموع 20 ملاقات در سطوح مختلف داشت گفت که با 16 رییس مجلس،‌یک نایب رییس مجلس، دبیر کل سازمان ملل و رییس اتحادیه بین‌المجالس و ایرانی‌های ساکن نیویورک دیدارهایی انجام شد؛ همچنین رییس مجلس شورای اسلامی در کنفرانسی به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

دبیر کل گروه بین‌المجالس ایرانی در ادامه با بیان اینکه فضای بین‌المللی نسبت به ایران بسیار مثبت بود، گفت: در تمامی این دیدارها، کشورها ضمن استقبال و حمایت از توافق هسته‌ای حتی می‌پرسیدند که برای اجرایی شدن توافق چه کاری می‌توانند انجام دهند.

حسینی تاکید کرد که کشورهایی همچون ایتالیا، انگلیس،فرانسه، کره جنوبی،‌اندونزی، مالزی، آذربایجان،گرجستان،‌کویت ضمن استقبال از افزایش سطح همکاری با ایران،‌ رغبت بالایی نشان دادند.

به گفته وی، بسیاری از کشورها در این اجلاس با اعلام استقبال از توسعه روابط همه جانبه با ایران در زمینه‌های سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه معدن و خودروسازی، بر توسعه روابط پارلمانی و همکاری‌های فرهنگی تاکید کردند.

دبیر کل گروه بین‌المجالس ایرانی با اشاره به برگزاری جلسه ویژه نظارت مجالس بر اجرای قانون در دنیا در حاشیه این اجلاس گفت که در این جلسه نمایندگان از هر کشوری پیشنهاداتی برای نظارت هر چه بهتر مجالس بر اجرای قانون مطرح کردند؛ همچنین رویکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر قوه مجریه نیز مورد توجه آن‌ها قرار گرفت و مقرر شد که مجالس ضمن تبادل تجربیات، بر اجرای قوانین نظارت داشته باشند.

حسینی به پیشنهادات ایران به کشورها در دیدارهای حاشیه اجلاس اشاره و اظهار کرد: دخالت سازمان‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم،‌مبارزه با پدیده افراط گرایی و گروه‌های تروریستی مثل داعش و القاعده و مبارزه جهانی با سلاح‌های کشتار جمعی از جمله پیشنهادهای مطرح شده بود که مورد استقبلال کشورها قرار گرفت.

انتهای پیام

 

 

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top