نوعقیمت ( ریال )
دلار آمریکا 42000
پوند انگلیس 58812
درهم امارات متحده عربی 11437
ين ژاپن 39013
یورو 51610

نوعقیمت امروزقیمت گذشته
سکه طرح قدیم
۱,۷۵۶,۰۰۰ ۱,۷۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۸۲۱,۰۰۰ ۱,۸۳۵,۰۰۰
نیم سکه
۸۸۵,۰۰۰ ۸۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۵۴۹,۰۰۰ ۵۵۵,۰۰۰
سکه گرمی
۳۵۶,۰۰۰ ۳۵۸,۰۰۰

سرویس اجتماعی-سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از افزایش ساخت و ساز در حریم رودخانه ها، گفت: تمام ساختمان هایی که در حریم رودخانه ساخته شده است، غیر قانونی است و باید تخریب شود.

سه‌شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۲

 

موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به زمین خواری در لواسانات و ساخت وساز در حریم رودخانه‌ها، گفت: یکی از مصادیق زمین خواری، حریم رودخانه هاست که امروزه بسیار گسترده شده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه حریم رودخانه ها بدون صاحب است و در بسیاری از مناطق از جمله لواسانات مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در مناطقی مانند حریم رودخانه‌ها که زمین‌ها ارزش مالی بالایی دارند زمین‌خواری برای طمع کاران وسوسه‌انگیز شده است، افزود: این در حالی است که سیل اخیر جاده چالوس ثابت کرد زمانی که کارشناسان ساختمان، ساخت و ساز در حریم رودخانه را ممنوع اعلام می‌کنند کسی نباید به خود اجازه دهد، مجوز ساخت در حریم رودخانه را صادر کند.

حسینی صدر یادآور شد: پس از سیل اخیر در جاده چالوس و منطقه کن، تخلفات ساخت و ساز در حریم رودخانه برای همگان آشکار شد، در این زمینه لازم است تا دولت توجه جدی به این موضوع داشته باشد و با متخلفان دولتی و غیردولتی و البته با صاحبان این ویلاها برخورد قانونی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: مسئولیت ساخت وسازها در حریم رودخانه‌ها بر عهده سازمان منابع طبیعی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت مسکن و شهرسازی است، در واقع مسئولان اگر جدیت به خرج دهند از سوءاستفاده‌ها جلوگیری خواهد شد، متاسفانه در حال حاضر که سوءاستفاده هایی این‌چنینی رایج است نشان از اخذ رشوه و نادید گرفتن قوانین دارد.

وی مطرح کرد: هنگامی که مسئولان تسطیح زمین کشاورزی را در روستایی دورافتاده می بینند آنان را به دادگاه احضار می کنند، پس چگونه می‌شود که ساخت وساز در زمین‌های با ارزش در حاشیه و حریم رودخانه را نبینند؟ چطور به این ساختمان ها مجوز داده شده است؟ ساختمان هایی که در حریم رودخانه ساخته شده چگونه منابع آب، برق و گاز خود را بدون مجوز دریافت کرده اند؟

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تمام ساختمان‌هایی که در حریم رودخانه ساخته شده غیرقانونی است و باید تخریب شود، هرچند از تخلف آنها زمان زیادی گذشته باشد ولی نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد./

پایان پیام

 

Copyright © ١٣٩٦  کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top